lek. wet. Jakub Pernak

Od dziecka pasjonował się światem zwierząt i z przyjemnością zajmował zwierzakami, zarówno domowymi, jak i dzikimi. Już w wieku 6 lat oznajmił rodzicom, że chce pomagać zwierzętom, w związku z tym jedynym właściwym wyborem kierunku studiów była medycyna weterynaryjna, którą ukończył z wyróżnieniem w 2009 roku w Olsztynie. Pierwsze półtora roku pracy spędził w specjalistycznej Klinice Weterynaryjnej dr n. wet. Jacka Mederskiego w Grudziądzu, gdzie uczył się od czołowych specjalistów w Polsce. Dzięki temu doświadczeniu był gotowy spełnić kolejne marzenie, jakim była praca w Anglii. Jako iż większość wolnego czasu poświęcał na naukę, po roku pracy na wyspach awansował na kierownika kliniki. Umożliwiło mu to wprowadzanie własnych protokołów leczenia i kompleksowej opieki nad pacjentami oraz zdobycie bezcennych doświadczeń z zakresu zarządzania zespołem. Ponadto miał okazję szkolić się z zakresu badania ultrasonograficznego jamy brzusznej i serca pod okiem światowej sławy specjalistów. Jednak najcenniejszym doświadczeniem był kurs medycyny kotów na uniwersytecie w Sydney („Feline Medicine – Aiming High”), jako iż wiedza z tego zakresu jest mało dostępna w Polsce.

Po 2 latach pracy w Anglii zaczęła w nim rosnąć chęć przeniesienia angielskich doświadczeń i nowoczesnej wiedzy do ojczyzny. Tak powstał pomysł otwarcia przychodni w Polsce, a że Poznań jest jego zdaniem najciekawszym miastem w Polsce, wybór lokalizacji padł na stolicę Wielkopolski.

W przychodni przyjmuje psy i koty, przeprowadza wizyty specjalistyczne z zakresu medycyny kotów, chorób wewnętrznych (przewód pokarmowy, układ moczowy, endokrynologia) i dermatologii oraz wykonuje badania USG i RTG. Prowadzi także konsultacje mailowe dla kotów z cukrzycą z całej Polski i zagranicy.

Od 2019 roku prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii z diagnostyki i leczenia najczęstszych chorób kotów.

Wolny czas spędza z rodziną (żoną Alexandrą, dziećmi Tytusem i Wiktorem), owczarkiem australijskim Lizucą i trójnogą kotką Crazy). Uwielbia podróże i odkrywanie nowych miejsc, a wieczory lubi zakończyć dobrą książką lub serialem. Aby utrzymać formę potrzebną do pracy lekarza, regularnie uprawia sport.