lek. wet. Jakub Pernak

Od dziecka pasjonowałem się światem zwierząt i z przyjemnością zajmowałem się zwierzakami, zarówno domowymi, jak i dzikimi. Już w wieku 6 lat wiedziałem, że chcę pomagać zwierzętom, w związku z tym jedynym właściwym wyborem kierunku studiów była medycyna weterynaryjna, którą ukończyłem w 2009 roku w Olsztynie. Pierwsze półtora roku pracy spędziłem w specjalistycznej Klinice Weterynaryjnej dr n. wet. Jacka Mederskiego w Grudziądzu, gdzie miałem okazję uczyć się od czołowych lekarzy weterynarii w Polsce. Dzięki temu doświadczeniu byłem gotowy spełnić kolejne marzenie, jakim była praca w Anglii. Jako iż większość wolnego czasu poświęcałem na naukę, po roku pracy na wyspach awansowałem na kierownika kliniki. Umożliwiło mi to wprowadzanie własnych protokołów leczenia i kompleksowej opieki nad pacjentami oraz zdobycie bezcennych doświadczeń z zakresu zarządzania zespołem. Ponadto miałem okazję szkolić się z zakresu badania ultrasonograficznego jamy brzusznej i serca pod okiem światowej sławy specjalistów. Jednak najcenniejszym doświadczeniem był kurs medycyny kotów na uniwersytecie w Sydney („Feline Medicine – Aiming High”), jako iż wiedza z tego zakresu jest mało dostępna i niestety koty często nie otrzymują należytej pomocy.

Po 2 latach pracy w Anglii zaczęła we mnie rosnąć chęć przeniesienia angielskich doświadczeń i nowoczesnej wiedzy do ojczyzny. Tak powstał pomysł otwarcia przychodni w Polsce, a że Poznań jest moim zdaniem najciekawszym miastem w Polsce, wybór lokalizacji padł na stolicę Wielkopolski.

W wolnym czasie zapewniam rozrywkę 2 owczarkom australijskim, Lizuce i Sambiemu, oraz trójnogiej kotce Crazy. Aby utrzymać formę potrzebną do pracy lekarza, trenuję Krav Magę i biegam.