lek. wet. Jakub Pernak

Od dziecka pasjonował się światem zwierząt i z przyjemnością zajmował zwierzakami, zarówno domowymi, jak i dzikimi. Jako dziecko potrafił przez 2 godziny siedzieć bez ruchu żeby nie obudzić kota śpiącego na jego kolanach. Już w wieku 6 lat oznajmił rodzicom, że chce pomagać zwierzętom, w związku z tym jedynym właściwym wyborem kierunku studiów była medycyna weterynaryjna, którą ukończył z wyróżnieniem w 2009 roku w Olsztynie. Pierwsze półtora roku pracy spędził w jednej z najlepszych klinik w Polsce, a następnie 3 lata pracował w różnych klinikach w Anglii, także jako kierownik placówki.

Już w pierwszym roku pracy uświadomił sobie, że najbardziej interesuje go medycyna kotów ze względu na wyjątkową osobowość tych zwierząt oraz dużą trudność w diagnostyce ich chorób. W związku z tym w 2012 roku odbył roczny kurs medycyny kotów na uniwersytecie w Sydney („Feline Medicine – Aiming High”) i od tego czasu specjalizuje się w tej dziedzinie.

Po 2 latach pracy w Anglii zaczęła w nim rosnąć chęć przeniesienia angielskich doświadczeń i nowoczesnej wiedzy do ojczyzny. Tak powstał pomysł otwarcia przychodni, a że Poznań jest jego zdaniem najciekawszym miastem w Polsce, wybór lokalizacji padł na stolicę Wielkopolski.

W przychodni przyjmuje psy i koty, przeprowadza wizyty specjalistyczne z zakresu medycyny kotów, gastroenterologii, urologii, neforlogii, endokrynologii i dermatologii oraz wykonuje badania USG i RTG. Prowadzi także konsultacje mailowe dla kotów z cukrzycą z całej Polski i zagranicy.

Jako dyrektor kliniczny w Przychodni dba o uaktualnianie protokołów diagnozowania i leczenia chorób – w tym celu uczestniczy w około 100 wykładach i czyta ponad 1000 artykułów rocznie.

Od 2019 roku jako jedyny w Wielkopolsce prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii z diagnostyki i leczenia najczęstszych chorób kotów.

Wolny czas spędza z rodziną – żoną Alexandrą, dziećmi Tytusem i Wiktorem, owczarkiem australijskim Lizucą i trójnogą kotką Crazy. Uwielbia podróże i odkrywanie nowych miejsc, a wieczory lubi zakończyć dobrą książką lub serialem. Aby utrzymać formę potrzebną do pracy lekarza weterynarii, regularnie uprawia sport – sztuki walki, bieganie i kalistenikę.