Usługi

Wizyty – podczas KAŻDEJ wizyty Państwa pupil zostanie przebadany klinicznie, dzięki czemu mamy pewność, że nic nie zostanie przeoczone. W skład badania klinicznego wchodzi ocena jamy ustnej wraz z zębami, oczu, uszu, węzłów chłonnych, okrywy włosowej, osłuchanie serca i płuc, omacanie jamy brzusznej i pomiar temperatury.

Anestezjologia – stosujemy najnowocześniejsze znieczulenie wziewne, które jest także stosowane w szpitalach ludzkich. Połączenie takiego znieczulenia z przedoperacyjnym badaniem krwi i stosowaniem płynów dożylnych podczas zabiegu maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo znieczulenia. Dodatkowo podczas każdego zabiegu pacjenci są podłączeni do monitora serca i oddechów, a nad znieczuleniem czuwa anestezjolog.

Chirurgia – szeroka gama wykonywanych zabiegów, m.in. kastracja i sterylizacja psów, kotów i zwierząt egzotycznych; chirurgia miękka, usuwanie guzów, chirurgia oka i ucha, chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna.

Dermatologia – kluczem do skutecznego leczenia jest szczegółowy wywiad i badanie kliniczne. Zależnie od zebranych informacji dobieramy konieczne badania dodatkowe – na miejscu wykonujemy badanie mikroskopowe włosa (trichogram), wymazów z uszu i skóry, zeskrobiny skóry, posiew w kierunku dermatofitów (grzybica skóry) i badanie lampą Wood’a (grzybica). W razie potrzeby wysyłamy próbki do laboratorium na badania krwi (endokrynologiczne choroby skóry), posiew z antybiogramem, testy alergiczne czy badanie wycinków skóry pobranych podczas biopsji.

Diagnostyka:

Badanie morfologiczne krwi wraz z rozmazem – ocena krwinek czerwonych (nośnik tlenu), krwinek białych (obrońcy organizmu) i płytek krwi (biorą udział w krzepnięciu krwi), wielokrotnie niezbędne do ustalenia rozpoznania i prawidłowego leczenia. Pracujemy na najlepszym aparacie weterynaryjnym, IDEXX ProCyte, wyniki badania po 1 minucie.

Badanie biochemiczne krwi – ocena funkcjonowania bądź uszkodzenia narządów, w wielu przypadkach umożliwia postawienie rozpoznania, a co za tym idzie indywidualne dopasowanie leczenia do każdego pacjenta. Pracujemy na najdokładniejszym aparacie weterynaryjnym, IDEXX Catalyst One, wyniki po 15 minutach.

Badanie moczu – pozwala przede wszystkim na ocenę pracy nerek i wielu narządów wewnętrznych, a także wykrycie cukrzycy, zakażeń układu moczowego czy kryształów w moczu (prekursor kamieni moczowych).

Skóra – badanie zeskrobin skóry, badanie włosa pod mikroskopem (trichogram), badanie cytologiczne, posiewy bakteriologiczne i grzybicze, badanie lampą Wooda w kierunku grzybicy, biopsje skóry.

Intensywna opieka – szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do monitorowania pacjentów w stanie krytycznym i automatyczne pompy do podawania płynów, co w połączeniu z opiekuńczością i profesjonalizmem zespołu zapewni Państwa pupilowi najlepsze warunki do powrotu do zdrowia.

Profilaktyka – plany szczepień i zapobiegania pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym dopasowywane indywidualnie w zależności od stylu życia, nawyków i wieku pupila.

Stomatologia – usuwanie kamienia nazębnego w znieczuleniu ogólnym za pomocą skalera ultradźwiękowego (najnowocześniejsze rozwiązanie), polerowanie, usuwanie zębów.