Zabiegi pielęgnacyjne

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne w naszej przychodni są wykonywane przez techników weterynarii, w związku z czym prosimy o umawianie wizyt na konkretne terminy.

Obcinanie pazurów – regularne ich skracanie zapobiega wydłużaniu się ukrwionego rdzenia pazura i zwiększa komfort zwierzęcia, a w przypadku kotów skutecznie chroni meble;)

Czyszczenie uszu – regularne czyszczenie uszu zapobiega podrażnieniom i infekcjom; rozsądnie jest sprawdzać stan uszu co najmniej raz w tygodniu.

Depilacja uszu – włosy w kanale słuchowym zatrzymują wilgoć, co w połączeniu z wysoką temperaturą stanowi idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Regularna depilacja ułatwi utrzymanie uszu w czystości.

Opróżnianie zatok okołoodbytowych – często u psów (u kotów rzadziej) dochodzi do zatkania ujść zatok, a następnie przepełnienia, infekcji i powstania ropnia, co może skończyć się przetoką. Aby temu zapobiec należy regularnie opróżniać zatoki – częstotliwość tego zabiegu ustalamy indywidualnie dla każdego pacjenta.